SZKOLA NURKOWANIA I FREEDIVINGU STAROGARD GDAŃSKI

Freediving Basic

    Czy marzyłeś kiedykolwiek o pływaniu jak delfin, bądź zastanawiałeś się, jakie wrażenia towarzyszą szybowaniu w oceanie ze wstrzymanym oddechem? Jeśli tak, to powinieneś dowiedzieć się więcej o SSI i programach SSI Freediving - „The Ultimate Freediving Experience!”. Podczas kursów SSI Freediving we własnym tempie zdobędziesz wszystkie wymagane umiejętności. Będąc jednym z najszybciej rozwijających się dzisiaj na świecie sportów wodnych, freediving jest znacznie łatwiejszy niż myślisz.

    SSI Freediving Basic - podstawowy kurs freedivingu. Który odbywa się w basenie i na wodach otwartych. Wraz z upływem szkolenia SSI freediving Basic, dowiesz się fizyki i fizjologii nurkowania na wstrzymanym oddechu, nauczysz się prawidłowych technik i umiejętności do samodzielnego i bezpiecznego treningu w basenie i na wodach otwartych do 5 metrów. Dowiesz się, jak wybierać i używać sprzęt do freedivingu. Nieodłączną częścią kursu jest rozwijanie bezpiecznej i prawidłowej techniki nurkowania na bezdechu, technik ratownictwa i pierwszej pomocy, użycia dodatkowych urządzeń oraz właściwą organizację sesji freedivingu.

Kurs składa się: 

 - Teoretyczne zajęcia w klubie (Historia SSI Freedivingu, fizjologia i fizyka freedivingu, planowanie i organizacja nurkowania na bezdechu, bezpieczeństwo w freedivingu)

 - Praktyka w klubie (Rozciąganie relaksacja i rozgrzewka)

 - Praktyka w basenie (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w statyce (STA) i dynamice (DYN)). 

 - Praktyka na wodach otwartych (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w dynamice (CWT)) do głębokości 5 metrów 

​

Wymagania dotyczące kursantów:

- Wiek minimalny: 10 lat.

- Umiejętność pływania.

- Jedno zdjęcie

- Sprzęt maska, fajka , płetwy

​

Czas Trwania:

- Zalecany czas trwania (godziny) szkolenia: 6-8

    •    2 theory sessions

    •    1 dynamic apnea session

    •    1 static apnea session

    •    1 open water sessions

​

Zaliczenie kursu: 

- Statyczne i dynamiczne zajęcia w wodzie nie mają minimalnych wymagań.

- Zdanie egzaminu końcowego Freediving Level 1 z wynikiem 80%.

​

Po pomyślnym ukończeniu kursu:

Międzynarodowy certyfikat SSI Freediving Basic

Osoby z licencją Basic Freediving mogą nurkować samodzielnie wraz z równorzędnie lub lepiej wyszkolonym partnerem, w środowisku i do głębokości równorzędnej z warunkami szkolenia.

Możliwość kontynuowania szkoleń SSI freedivingu poziom 1 lub 2, 3

TABELA EKWIWALENCJI

FREEDIVING

Teoria, Basen,

Teoria, Basen, Wody otwarte do 20m

Teoria, Basen, Wody otwarte do 30m

Harmonogram C.N. Tryton Gdańsk, Starogard Gdański

Teoria, Basen, Wody otwarte do 40m

© CN TRYTON (Gdańsk)

tel: +48 510 615 357

info@nurkowaniessi.stg.pl

2016  Starogard Gdański