CENTRALNA SZKOLA NURKOWANIA I FREEDIVINGU STAROGARD GDAŃSKI

Szkolenie nurek Nitroxowy

Kurs SSI Nurek Nitroksowy zaznajomi Cię z procedurami i korzyściami wynikającymi z używania nitroksu podczas nurkowań rekreacyjnych. Poznasz podstawowe zasady dotyczące używania mieszanin o zawartości tlenu od 22% do 40%, by bezpiecznie ich używać w czasie nurkowań rekreacyjnych.

Obecnie coraz więcej baz nurkowych na całym świecie wprowadza nitroks do każdego nurkowania rekreacyjnego jako gaz standardowy. Dodatkowo coraz więcej miejsc oferuje go bez żadnych dopłat w cenie pakietów nurkowych.

Nitroks sprawia, że Twój czas bezdekompresyjny znacznie się zwiększa. Dzięki niemu możesz spędzać pod wodą więcej czasu niż nurkowie nurkujący na powietrzu. Rekomendujemy go wszystkim nurkom nurkującym kilka razy w ciągu dnia.

Dzięki większej zawartości tlenu w mieszance nitroksowej czas denny może wzrosnąć nawet o 200% w stosunku do czasów nurkowania na powietrzu. Warto zainwestować w komfort jaki daje używanie takich mieszanek!

Szkolenie mimo rekreacyjnego charakteru jest traktowane jako pierwszy etap w szkoleniu i rozwijaniu nurka z aspiracjami do nurkowań głębokich.

Kurs składa się 3-4 godzin zajęć teoretycznych zorganizowanych w sali wykładowej Centrum Nurkowego Tryton. Podczas szkolenia dowiesz się zasad nurkowania oraz wpływu Nitroxu na organizm nurka. Za pomocą tabel NITROX nauczysz się wyliczania nurkowań z nitroxem do 40% oraz poznasz działanie oraz używanie analizatora tlenowego.

​

Wymagania:

- ukończony kurs podstawowy OWD.

​

W cenie szkolenia:

- obsługa instruktora,

- certyfikat

- podręcznik w wersji elektronicznej.

KURSY NURKOWE

KURSY FREEDIVING

KURSY INSTRUKTORSKIE

INFO

O NAS

Copyright © 2016  - nurkowanie Starogard Gdański. All rights reserved.