CENTRALNA SZKOLA NURKOWANIA I FREEDIVINGU STAROGARD GDAŃSKI

Szkolenie z Nawigacji Podwodnej

Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić do brzegu lub odnaleźć łódź nurkową nie widząc jej z pod wody ??” Nawigacja podwodna to nie tylko przyglądanie się ustawionemu azymutowi na kompasie. Pod wodą jest dużo trudniej niż na powierzchni.

Na kursie Nawigacja  nauczysz się w jaki sposób można wykorzystać umiejętność nawigacji „naturalnej" oraz obsługi kompasu. Nauczysz się oceniać odległość, stosować w praktyce różne schematy/modele poszukiwań, odnaleźć drogę do wyznaczonych punktów oraz powrócić do punktu wejścia do wody, w każdym momencie nurkowania.

Pierwsza część kursu to teoria, po której z kompasem w ręku nawigujemy "na sucho", po trawniku przed jeziorem:).

Poznasz rodzaje kompasu, źródła które mogą zakłócić jego pracę oraz prawidłowe używanie kompasu od wodą.

Po kilku ćwiczeniach wchodzimy pod wodę pływając w kwadracie, trójkącie oraz wykonując kilka dodatkowych ćwiczeń. Po wyjściu z wody uzupełniamy teorię i przygotowujemy się do kolejnych ćwiczeń nawigacji nurkowej.

Celem szkolenia jest usamodzielnienie nurka podczas podejmowania decyzji o kierunku nurkowania i powrotu do łodzi lub brzegu. Zanim samodzielnie zdecydujesz się na podwodną wycieczkę przyjdź do szkolenie, pokarzemy ci kilka technik abyś bezpiecznie wrócić do miejsca z którego zaczynałeś.

Poza umiejętnością obsługi kompasu jest jeszcze dużo technik nawigacji naturalnej o której sporo na szkoleniu mówimy - zapraszamy !

Kurs trwa cały dzień z dwoma nurkowaniami i zajęciami w sali wykładowej.

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom i licencję nurkowanie nawigacyjne.

​

Wymagania:

- min 12lat

- 1 zdjęcie

- Podstawowe uprawnienia nurkowe

​

Cena zawiera:

- obsługę instruktorską

- sprzęt nurkowy z kompasem

- 2 nurkowania

- podręcznik

- certyfikat

KURSY NURKOWE

KURSY FREEDIVING

KURSY INSTRUKTORSKIE

INFO

O NAS

Copyright © 2016  - nurkowanie Starogard Gdański. All rights reserved.